Menu

Jak poprawnie wykonać pieczątkę online?

0 Comments


Pieczątki online cieszą się ogromną popularnością. Jak się okazuje ich zaprojektowanie nie jest takie trudne, pod warunkiem, że trzymamy się określonych zasad. O czym należy pamiętać?

W zasadzie to wzór każdej z pieczątek, całkiem niezależnie od jej przeznaczenia musi obowiązkowo być estetyczny oraz czytelny. Aby móc taki efekt osiągnąć, to należy się trzymać kilku zasad podstawowych. Na pewno należy wybierać proste oraz klasyczne czcionki. Jeśli pieczątki online nie mają być ozdobnym stemplem, to raczej unikajmy dekoracyjnych fontów, które są zbyt cienkie czy też zbyt grube. Zwłaszcza dotyczy to teleadresowych danych, numeru konta czy też NIP-u. Zawsze należy patrzeć na projekt oczami odbiorcy oraz zastanówmy się, czy wszelkie informacje, będą oby na pewno czytelne.

Kolejna ważna kwestia jeśli chodzi o pieczątki online to stosowanie maksymalnie trzech rodzajów czcionek. Starajmy jednak się nawet ograniczać do dwóch rodzajów. Nie stosujmy więcej niż dwa do trzech kolorów na odbiciu. Szczególnie gdy wykorzystujemy różnego rodzaju czcionki. Jeśli nam zależy na podkreśleniu co po niektórych danych, to zastosujmy pogrubienie. Jednak tego stylu na pewno nie radzimy stosować w całym tekście. Spowodować to może, że tekst będzie się zlewał oraz po prostu będzie nieczytelny.

Bardzo ważny jest również odstęp pomiędzy znakami. Najczęściej powinien wynosić dziesięć do dwudziestu procent. Na sam koniec warto pamiętać o tym, aby nie stosować czcionki ani o zbyt dużych gabarytach, ani też czcionki o gabarytach zbyt małych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *