Menu

Czym charakteryzuje się profesjonalny hosting?

0 Comments


Firmy, które oferują profesjonalny hosting, powinny spełniać okreslone wymagania. Cześć z nich jeszcze do niedawna była trudna do osiągnięcia, ale obecnie stanowi już standard jeśli chodzi o parametry hostingowe.

Bezawaryjność serwerów

Jeszcze kilka lat temu powszechne były problemy związane z tym, że serwery były niestabilne i szybko się wyłączały. Aby rozwiązać ten problem, dostawcy hostingu wprowadzili rozwiązanie uptime. Polega ona na zastosowaniu określonego czasu, w którym komputer działa bezawaryjnie. Obecnie większość firm nie podaje już uptime dla swoich klientów. A w przypadku gdy strona nie działa określony czas zwracane są za to koszty.

Szybkość serwerów oraz przestrzeń dyskowa

Standardem dla firm oferujących profesjonalny hosting staje się powoli brak ograniczeń jeśli chodzi o przestrzeń dyskową. Dla standardowej strony z reguły wystarcza przestrzeń o wielkości około 1 GB. Jednak jeśli strona na zawierać dużo zdjęć oraz filmów, konieczne będzie zarezerwowanie znacznie większej przestrzeni.

Jesli chodzi o profesjonalny hosting liczy się nie tylko miejsce ale i szybkość działania dysku. Dyski posiadające technologie SSD są znacznie lepsze od standardowych dysków o oznaczeniu HHD. Posiadają one nawet kilkanaście większą szybkość.

Jednym z najbardziej istotnych parametrów jest obecnie transfer. Określa on wielkość danych, które mogą zostać przesłane z serwera do użytkowników. Jesli chodzi o profesjonalne firmy coraz popularniejsze staje się nieograniczona ilość transferu.

Wybierając odpowiednią ofertę hostingu warto zwrócić uwagę na parametr w postaci pamięci operacyjnej RAM.

Sprawdź https://hostilla.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *