Menu

Analizy statystyczne

0 Comments


Analizy statystyczne sprowadzają się do narzędzi oraz procedur, które nadają sens danym, pomagając wyciągając ilościowe wnioski, rozwiązania i obrazować dowody. Ogólnie mówiąc, obejmuje to weryfikację, czyszczenie i przekształcanie danych w zamyśle uformowania wartościowych i kluczowych wniosków, które są poparte badawczym i matematycznym rygorem. Usługę, którą umożliwiają przedsiębiorstwa sprawujące analizy statystyczne, dotyczą ogólnej analizy informacji od niewielkich pakietów danych do sporządzania dużych i złożonych zestawów danych, kształtowania statystycznego (szczególnie w kontekście biznesu), poprzez zastosowanie i analizę do opisu finalnego, ciągów czasowych, badań symulacyjnych, analizy danych podłużnych, modeli przeżycia i testów randomizacyjnych. Udzielane przez przedsiębiorstwa statystyczne usługi analizy statystycznej otworzą rzeczywisty potencjał Twoich danych i pomogą Tobie i twojej firmie uskutecznić zalety z tym powiązane!

Analizy statystyczne to także statystyki podsumowujące

Istotny aspekt statystyki opisowej, statystyki podsumowujące są używane do zsumowania i sprezentowania najobszerniejszej ilości informacji w najzwyczajniejszy możliwy sposób. Statystyki podsumowujące dostarczają znaczące wnioski z danych, dzięki czemu doskonale nadają się do demonstracji wyników w prosty i efektywny sposób, czy to w ramach prezentacji, raportu bądź plakatu. Wyniki można przystosować do osobnych potrzeb i zbioru danych.

Badawcze analizy statystyczne

Eksploratorzy z imienia i wynalazcy z natury. Badawcze analizy statystyczne, zamiast być zdefiniowanym zestawem narzędzi albo technik, jest filozofią statystyczną obejmującą użycie całościowego potencjału informacji bez przypisywania ścisłych wzorów lub otrzymywania przypuszczeń. Eksploracyjne analizy statystyczne pozwalają, by informacje mówiły same za siebie, a dzięki metodom wizualizacji potrafimy ustalić, które typy mogą obowiązywać, jakie zależności mogą w nim występować i na które odleglejsze zapytania mogą przynosić odpowiedzi. Eksploracyjne analizy statystyczne umożliwiają, by w perfekcyjny sposób zbadać i pojąć, to co może być wieloczęściowe i skomplikowane.

Formalne analizy statystyczne

Zacząwszy od testowania hipotez po kształtowanie predykcyjne, formalne analizy statystyczne są najlepszą formą statystyk. Stosowane w przypadku odpowiedzi na rzeczowe pytania badawcze, analizy te uwzględniają wiele zmiennych i wymagają dokładnego zrozumienia pytania oraz środowiska, w którym posiadają one zastosowanie.

Istotna uwaga

Najistotniejszym atrybutem jakiejkolwiek pracy statystycznej jest upewnienie się, że odpowiedź, której się poszukuje, może zostać rozwiązana za pomocą pytania, które się zadało i zgromadzonych danych! Nie ma nic gorszego niż zbieranie danych, a potem uzmysłowienie sobie, że nie odpowiadają one na pytanie, które chce się odpowiedzieć.

Analizy statystyczne przynoszą Ci problem? Skontaktuj się z specjalistami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *